Nasıl Ulaşırım?


Abant, Bolu’ya güneybatı yönünde 32 km uzaklıktadır. Ulaşım açısından Ankara ve İstanbul'u birbirine bağlayan uluslararası D-100 (E-5) karayolu ve TEM otoyolu kullanılarak Abant sapağına ulaşılmaktadır.  

İstanbul yönünden geliyorsanız; Bolu dağının heybetini, eşsiz manzarasını ve gürsel güzelliğini seyrederek yoluma devam etmek istiyorum diyorsanız, sadece D-100 Karayolunu kullanarak ya da TEM otoyolunun Kaynaşlı Gişelerinden ayrılarak D-100 karayoluna giriş yapabilir ve şuanda çift gidiş- gelişli olan yoldan Bolu dağına tırmanışa geçerek Abant sapağına ulaşabilirisiniz.

TEM otoyolunu kullanarak, otoyoldan ayrılmadan gelen misafirlerimiz; İstanbul yönü gelişlerinde Bolu dağı tünel geçişinden sonraki ilk çıkış noktası olan Abant Gişelerinden ayrılarak ışıklı dörtyol ağzına ulaşırlar. Ankara yönü gelişlerde ise doğrudan Abant gişelerine ulaşılarak çıkış yapılmalıdır. Dörtyol ağzında ise hiçbir yöne sapmadan doğrudan karşıya baktıklarında Abant tabelalarını ve yolunu göreceklerdir. Böylelikle Abant yoluna girmiş olan misafirlerimizi, iki yanı ağaçlarla kaplı ve bozulmamış bir bitki örtüsü içerisinde 21 km’lik bir yol karşılayacaktır. Abant yolu, mevsim şartları ne olursa olsun sürekli açık tutulmaktadır.

Abant yolunun keyfini çıkartırken, yolun 12. Km’de Abant Tabiat Parkı bölgesinde bulunan Dereceören Köyünün Abant Gölü tarafındaki çıkışında yolun sol tarafından işletmemize ulaşabileceksiniz.

Otobüs ile Bolu'ya geliyorsanız, Bolu Şehirlerarası Terminalinde iniş yaparak dilerseniz terminalin hemen yanibaşinda bulunan Kipa AVM önünden belli saatlerde geçen Abant otobüslerine binerek otelimize ulaşabilir, dilerseniz terminaldeki firma servisleri ile 5 dk.da Bolu şehir merkezine ulaşarak hem tarihi yayla şehri olan Bolu merkezi gezebilir hemde burada bulunan küçük şehiriçi terminalinden kalkan ve TEM otoyolu kenarında bulunan ve Avrupanın en büyük yolüstü alışveriş merkezi olan HighWay alışveriş merkezine de uğrayan ve doğrudan Abant'a giden Abant Birlik Koop otobüsleri ile tesisimize ulaşabilirsiniz. Bu otobüslere Abant sapağından da binme imkanınız bulunmaktadır. Bolu'dan kalkan otobüs takriben 20 dk. sonra Abant sapağına ulaşmaktadır.

Araçsız gelen misafirlerimize, istekleri üzere ''düşük ücretle'' Bolu Terminalinden işletmemize servis imkanı sağlanmaktadır.