Yedigöller

Özel aracınız ile gitmek isterseniz İstanbul-Yedigöller yaklaşık 310 km ( 5 saat ) sürerken Ankara'dan daha da yakındır. Yedigöllere ulaşım Ankara-İstanbul karayolunun 152. km.'sinden Yeniçağa ve 190 km.'sindeki Bolu ilinden kuzeye ayrılan yollarla yapılmaktadır.  Istanbul-Ankara otoyolundan, Bolu-Yeniçağ çıkışından ayrıldıktan sonra Bolu-Gerede yoluna girip  19. km.'deki  Yedigöller tabelasını  görünce dönülmelidir.

Bundan sonrası stabilize toprak  yoldur ve pek hızlı ilerleyeceginiz bir yol degildir. Arabanızın altı yere yakınsa çok dikkatli bir şekilde gitmenizi öneririz. Şuan bölgede yol iyileştirme ve genişletme çalışmaları devam etmektedir.

Otoyol çıkışından toplamda 42 km olan Yedigöllere giriş ücretlidir. Kişi başı ya da araç başına belli bir ücret alınmaktadır. Bu Milli Parklar müdürlügü tarafından alınan bir ücrettir. Öntarafta aracınız için park yeri bulunmaktadır. Kışın Bolu-Yedigöller yolu kar yüzünden kapalı olduğundan dolayı  ulaşım sadece Yeniçağa-Mengen-Yazıcık üzerinden yapılmaktadır. Yedigöller, Abant Dört Mevsim Konağına yaklaşık 75 km uzaklıktadır.

Ayrıca bölgeye degişik tur şirketleri tarafından turlar düzenlenmektedir. Bu turlarla yolculuk eziyetinden kurtulup rahatca gezebilirsiniz.